Relacja z Turnieju Świątecznego LOS-u 2016

  • Posted on: 23 December 2016
  • By: LOS

W weekend 17-18 grudnia 2016 roku odbył się Turniej Świąteczny Mini-siatkówki. Pierwszego dnia „czwórki” (rocznik 2004) grały na hali NOSiR, drugiego – na hali Publicznego Gimnazjum Nr 1 - „trójki” (rocznik 2005 i 2006) dziewcząt.

Mimo późnego terminu – w końcu to ostatni przedświąteczny weekend – na turniej zjechały doskonałe drużyny z całego Mazowsza – z rocznika 2004 gościliśmy METRO Warszawa, MOS Wola Warszawa, LTS Legionovia, Sparta Grodzisk i Sparta NDM. W roczniku 2005/2006 NOSiR podejmował zaś UKS Atena Warszawa, LTS Legionovia, Sparta Grodzisk Maz., MOS Wola, 13-ka Radom, Kobyłka i Zambrów. Trudno się więc dziwić, że sportowo poziom był bardzo wyrównany, a walka o medale – niezwykle zacięta.

NOSiR w „czwórkach” reprezentowały dwie drużyny: NOSiR I - w składzie Julia Żelazek (kapitan), Aleksandra Stan, Natalia Staśkowiak, Weronika Urbiak, Aleksandra Wysocka i Aleksandra Żuryńska, oraz NOSiR II – w składzie Zuzanna Jaroszczyk, Julia Pałac, Kinga Ponto, Monika Przewłoka. Już w fazie grupowej emocji dostarczyły mecze NOSiR I vs. Sparta NDM w grupie C, a w grupie A – NOSiR II – Sparta Grodzisk. Do ćwierćfinałów awansowały po dwie drużyny z każdej z trzech grup. NOSiR I trafił dublet z Warszawy – METRO I i METRO II, a drugą grupę utworzyły MOS Wola I, Sparta Grodzisk I i Sparta NDM. Pozostałe zespoły toczyły walkę o miejsca 7-10, a najwięcej wrażeń dostarczyły zespoły LTS Legionovii i Sparty Grodzisk II. W ćwierćfinałach NOSiR poradził sobie z METREM II, ale od zwycięstwa z pierwszym METREM oddzieliły go raptem 2 punkty. Ostateczny wynik 19:21 na korzyść gości z Warszawy był ciekawą prognozą przed półfinałem. Z drugiej grupy ćwierćfinałowej wyszły natomiast MOS Wola I i Sparta NDM. Półfinałowe mecze krzyżowe wskazały dwie drużyny pretendujące do złota – METRO I i NOSiR I. Mecz o brąz przypadł w udziale Sparcie NDM i MOS Wola I, a ostatecznie medal wywiozła z tego spotkania rodzima Sparta. W finale lepsze okazało się METRO I, ale trzeba oddać, że NOSiR I bardzo starał się sprawić kibicom „złotą” niespodziankę.

Drugi dzień rozpoczęliśmy na nieznanym dotąd sobie terenie – hali Publicznego Gimnazjum Nr 1. Szybko okazało się jednak, że warunki na sali świetnie sprzyjają takim wydarzeniom. Rozgrywki prowadzone były na czterech boiskach, w czterech grupach rozstawieniowych. Turniej szedł bardzo sprawnie, więc po rozmowie z trenerami i po pierwszych meczach zapadła decyzja, by utworzyć grupę finałową – 8-drużynową – która skupionym w niej drużynom zapewnić miała dużo gier, a więc i dużo emocji, ale też solidny trening. Pozostałe drużyny utworzyły dwie mniejsze grupy, jakkolwiek tu także nie zabrakło ciekawych spotkań. Świetny turniej rozgrywały zawodniczki NOSiR I w składzie Klara Kempfi, Paulina Łuszczyńska oraz Patrycja Ziółkowska, które pokonały rewelacyjną tego dnia 13-kę Radom - 15:11. W innych meczach emocje też były niemałe. Dość powiedzieć, że w końcowej klasyfikacji aż 4 z 8 drużyn miały tą samą ilość punktów (8), a o kolejności i brązowym  medalu zdecydowały setne części stosunku małych punktów. W ostatecznej klasyfikacji NOSiR I uplasował się zaraz za 13-ką Radom, która zdobyła złoto. Nowodworzanki wywalczyły srebro, a brąz pojechał z LTSem do Legionowa.

Debiutancki turniej LOSu dobiegł końca. Mamy nadzieję, że zostanie on pozytywnie zapamiętany przez Uczestniczki i ich Trenerów. Dla nowodworskich Zawodniczek to wspaniała okazja, żeby zmierzyć się z czołówką mazowieckiej mini-siatki w swoich rocznikach, a dla nas to na pewno motywacja do tego, by podobne wydarzenia organizować i dbać o to, by odbywały się częściej. Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczestniczkom, Trenerom, ale także zaangażowanym w organizację Rodzicom i – czego nie sposób pominąć – starszym koleżankom NOSiRzanek, które sędziowały w meczach turniejowych – Młodziczkom trenera Roberta Jankowskiego, oraz Zawodniczkom rocznika 2004 trenera Cezarego Tulina, a także Zawodniczkom pierwszo-ligowej drużyny siatkówki NOSiR, które dopiero co wróciły z Krosna z wyjazdowego meczu ligowego, by wręczyć młodszym koleżankom nagrody i udekorować medalami.

Dziękujemy także partnerom, bez których ten turniej zwyczajnie nie miałby gdzie być rozgrywany - Nowodworskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, a także Publicznemu Gimnazjum Nr 1, za udostępnienie hali i środków organizacyjnych. Dziękujemy Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, które dorzuciły wiele ciekawych materiałów zachęcających do odwiedzenia Nowego Dworu, Modlina i Twierdzy. Dziękujemy również Sponsorom, którzy sprawili, że mogliśmy obdarować każdego Uczestnika zawodów – Urzędowi Miejskiemu w Nowym Dworze Mazowieckim, oraz firmom Omega IT Consulting – fundatorowi medali i pucharów, producentowi żelków „Czesio” firmie Hołda-Team, TanieSlodycze.pl, ITBPS i Astron. Dziękujemy też mediom za przybycie - Tygodnikowi Nowodworskiemu i Gazecie Nowodworskiej! 

Na koniec zapraszamy do foto-relacji z zawodów.