I turniej ligi NLMS

• Posted on: 21 April 2015
  • By: LOS

Nowodworska hala w minioną sobotę została wypełniona po brzegi. Pierwszy raz w dziejach NOSiRu i stowarzyszenia Lokalny Ośrodek Sportu "LOS" zorganizowany został turniej, w  którym wzięło udział tak dużo dzieci. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: dwójki 2004r, dwójki 2005r oraz single 2005r i młodsze.

Pomysłodawcami turnieju byli trenerzy sekcji piłki siatkowej – Joanna Konar i Cezary Tulin. W organizację aktywnie zaangażowani byli Członkowie Lokalnego Ośrodka Sportowego "LOS" oraz sami Rodzice dzieci, którzy pomogali sędziować mecze, zorganizowali bufet i obsługę techniczną turnieju.

Tego dnia na parkiecie pojawiło się aż 79 zespołów z całego Mazowsza. Do dyspozycji graczy przygotowano 11 boisk a rolę sędziów sprawowali rodzice. Po rozegraniu faz grupowych przyszedł na pierwsze eliminacje i przejście do fazy pucharowej. W zawodach rocznika 2004 wspaniale zaprezentowały się wszystkie zespoły z Nowego Dworu Mazowieckiego, aż 6 z  nich znalazło się w ćwierćfinale. W półfinałach znalazły się jednak następujące zespoły NOSiR1, Metro1, Sparta Warszawa, SP 220 1. Ostatecznie, pierwsze miejsce zajęły zawodniczki Metra, drugie miejsce przypadło zespołowi Sparty, a trzecie NOSiRowi.

Do półfinałów młodszych adeptek siatkówki – rocznika 2005 – zakwalifikowały się dwie drużyny NOSiRu, Metro 1 oraz Praska 30. Zawodniczki warszawskiego Metra na tle innych dziewczynek wyróżniały się nie tylko warunkami fizycznym ale również umiejętnościami technicznymi. W pierwszym półfinale pokonały zespół z praskiej i w finale spotkały się z pierwszym zespołem NOSiRu (Amelia Duda, Natalia Ziemińska). Mecz o pierwsze miejsce cieszły oko  nowodworskich widzów aczkolwiek w połowie seta warszawianki przejeły inicjatywę wykorzystując proste błędy nowodworzanek. W meczu o trzecie miejsce również nie zabrakło emocji. Praska 30 zajęła ostatnie miejsce na podium pokonując na przewagi NOSiR 4 (Patrycja Ziółkowska, Julia Śmiech).

Kategorię gier pojedynczych podzielono na cztery grupy, w  których rywalizowało aż 28 dziewczynek. Do pierwszego półfinału zakwalifikowały się zawodniczki z Płocka i z NOSiRu(Paulina Wróblewska), gospodyni uległa jednak przeciwniczce. Drugi półfinał miał rozegrać się między zawodniczką Wrzosu Międzyborów, a siatkarką SMS Warszawa. Zawodniczka z SMSu musiała jednak opuścić turniej i jej miejsce zajeła zawodniczka z Modlina. Rywalizację wygrała dziewczynka z Międzyborowa i to ona w finale grała z Płocczanką. Wspaniała zagrywka dziewczynki z płocka dała jej zaszczytne, pierwsze miejsce. Mecz o 3 miejsce można nazwać bratobójczym, w którym to nowodworzankę pokonała modlinianka.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję NLMS by znów nowodworska hala tętniła siatkarskim życiem. Kto wie, może wśród nich wyłonią się przyszłe mistrzynie olimpijskie...